Důvěryhodné úložiště

Funguje jako TREZOR pro elektronické dokumenty a prostředek pro prokázání právní platnosti elektronických dokumentů v případě soudních sporů a dalších právních či úředních úkonů.

VÝHODY DUULU

V souladu s OAIS

Dle evropské specifikace ETSI

Norma definuje formát dlouhodobého uchovávání informací zaměřený na data, která podléhají archivaci.

Bezpečné uložení

Bezpečné uložení

DULL zajišťuje bezpečné uložení a neměnnost dokumentů po celou dobu jejich životního cyklu v samostatném modulu, který je zcela oddělený od dalších částí systému. Řešení využívá bezpečné úložiště IBM FileNet.

Konfigurovatelnost úložiště

Konfigurovatelnost úložiště

DUUL umožňuje pomocí konfiguračních parametrů nastavit maximální počet ukládaných dokumentů, limitní velikost balíčku a limitní časy pro jeho uzavírání v rámci dne.

DUUL v praxi

DŮVĚRYHODNOST ÚLOŽIŠTĚ

Důvěryhodnost úložiště je založena na procesech zpracování, využití kvalifikovaného časového razítka a elektronického podpisu. Opatřením dokumentu kvalifikovaným časovým razítkem stvrdíme, v jaké podobě dokument existoval před časovým údajem uvedeným v razítku.

Pokud tento dokument obsahuje i platný elektronický podpis, musel být i tento elektronický podpis vytvořen a být platný před uvedeným časem. Tím získáváme potřebný důkaz o době vzniku elektronického podpisu dokumentu, tzn. důležité informace nezbytné pro dokazování validity celého dokumentu.

DUUL mimo automatického ověření podpisů či existujících časových razítek, zajistí připojení kvalifikovaného časového razítka a jeho pravidelnou obnovu před ukončením platnosti po celou dobu uložení elektronických dokumentů.

Reference

Úřad vlády ČR

Pro Úřad vlády ČR zajišťujeme služby v oblasti validace bezpečnostních prvků dokumentů, pečetění a razítkování.

Úřad vlády

IBM Cloud Pak for Business Automation

Využijte kontejnerizované ECM aplikace.

Zjistit více

Nemáte čas vyplnit formulář?

Nechte nám na sebe jen telefonní číslo a my se Vám ozveme

Chcete zjistit více?
Nechte nám na sebe kontakt.